Twój e-mail

Miejscowość

Numer Telefonu

Powierzchnia działki w m2

Numer działki

Dodaj plik/zdjęcie

Treść wiadomości

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

DARMOWA WYCENA

Skontaktuj się z nami

e-mail: wycinka@wycinka-slask24.pl

 

668 334 987

                        PILAR - wycinka drzew - mulczer leśny

Wyburzenia Radlin Firma Forest

Wyburzenia Radlin

Rozbiórka budynku widziana z okna - source: FLICKR by World Bank Photo Collection

 

 

 

 

Musimy pamiętać, iż rozbiórka budynku podlega przepisom ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane. Powyższy akt prawny określa jakie formalności musimy wykonać przed rozpoczęciem prac. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, bowiem rodzaj rozbiórki może mieć duże przełożenie na koszt poszczególnych prac. Z kolei rozbiórka bez zgłoszenia, a tym bardziej pozwolenia może wiązać się z nałożeniem na inwestora dotkliwej kary finansowej.

Najprościej wygląda proces rozbiórki budynku na który nie trzeba uzyskiwać żadnego zezwolenia. Według aktualnych zapisów prawa bez zezwolenia możemy rozebrać tylko te budynki, których budowa nie wymagała żadnych formalności. Rozbiórka budynku bez zezwolenia to najprostsze rozwiązanie, jednak znacznie częstszą sytuacją jest konieczność wypełnienia zgłoszenia prac rozbiórkowych. Dotyczy to wszystkich obiektów budowlanych, które znajdują się przynajmniej 1m od granicy działki, a ich wysokość nie przekracza 8m. Przedłożenie zgłoszenia nie jest zbyt skomplikowane ani kosztowne. Musimy jedynie udać się do Starostwa Powiatowego i przedłożyć niezbędną dokumentację.

Najwięcej kłopotów dostarczy nam rozbiórka budynków o wysokości powyżej 8m. W tym wypadku konieczne będzie otrzymanie pozwolenia na rozbiórkę. Można się domyślić, iż tego typu działania wiążą się z koniecznością wypełnienia wielu formalności. Nasze koszty będą także dodatkowo zwiększone poprzez konieczność zatrudnienia kierownika rozbiórki.

Ręczna rozbiórka budynku

Jest dość uciążliwa i bardzo czasochłonna jednak pozwala na odzyskanie dość dużej ilości materiałów budowlanych. Owe materiały mogą zostać sprzedane bądź użyte do budowy nowego budynku. Czasem możemy spotkać się także z sytuacją, w której firma rozbiórkowa podejmie się pracy rozbiórkowej w zamian za możliwość odzyskania materiałów budowlanych. Dzięki temu nie musimy wydawać znacznych sum pieniężnych. Jedynym minusem będzie tutaj czas kompleksowej usługi rozbiórkowej. Niestety ręczna rozbiórka budynku opłaca się jedynie w przypadku dobrze utrzymanych obiektów (najczęściej drewnianych). Materiały w większości wyeksploatowanych i zniszczonych budynków nie nadają się do odzyskania. W tej sytuacji ręczna rozbiórka będzie nie tylko czasochłonnym, ale także kosztownym przedsięwzięciem.

Rozbiórka budynku przy użyciu ciężkiego sprzętu


 


 

Jej zaletą jest ekspresowy czas wykonania. Rozbiórka może trwać zaledwie kilka dni (czyli kilku lub kilkunastokrotnie krócej niż podczas rozbiórki ręcznej). Koszt rozbiórki budynku będzie uzależniony od rodzaju konstrukcji, grubości ścian oraz wysokości obiektu.

Podczas prac z ciężkim sprzętem prawdopodobnie nie uda nam się odzyskać żadnych materiałów budowlanych. Wszystko trzeba będzie wywieźć na wysypisko śmieci. Większość firm rozbiórkowych zajmuje się wywozem śmieci samodzielnie. Jednak warto ustalić to przed rozpoczęciem prac i podpisać szczegółową umowę. Będzie to ochrona dla inwestora. Jeśli nie podpiszemy stosownej umowy oraz nie ustalimy kwestii wywozu, wówczas może się okazać, iż cały materiał pozostanie na naszym placu. Koszt samodzielnego wywozu może być dość zróżnicowany. Największy wpływ na cenę ma odległość do wysypiska. W niektórych wypadkach wywóz może kosztować nawet 120 zł/m3.


 

Jednostkowe koszty rozbiórki budynku

Podstawą wszystkich prac rozbiórkowych jest dokładne oszacowanie rozmiarów budynku. Jednostką miary firm rozbiórkowych jest metr sześcienny kubatury obiektu (m3k). W oparciu o ten przelicznik można ustalić orientacyjną cenę rozbiórki budynku:

 • Budynek z drewna, cegły lub kamienia – jego rozbiórka pochłonie najmniej wydatków. Koszty wahają się w zależności od regionu naszego kraju i wynoszą od 20 do 35 zł/m3k.

 • Budynek z betonu – jest nieco trudniejszy do rozebrania niż konstrukcje z drewna cegły czy kamienia. Przekłada się to na widocznie wyższą cenę. Za rozbiórkę obiektów z betonu zapłacimy od 45 do 85zł/m3k.

 • Budynek z metalu – nie generuje zbyt wysokich kosztów rozbiórkowych. Cały proces trwa bardzo szybko i kosztuje pomiędzy 60, a 85 zł/m3k. Owe koszty mogą jednak zostać znacznie zmniejszone. Metal z rozbiórki można z powodzeniem sprzedać, co z pewnością będzie korzystniejsze finansowo niż opłata za wywóz materiałów na wysypisko śmieci.

 • Budynek z żelbetonu – najtrudniejszy do rozbiórki i generujący największe koszty. Za rozbiórkę obiektu z żelbetonu zapłacimy od 80 do nawet 140 zł za każdy m3k.

Do powyższych cen musimy także doliczyć koszty wywiezienia odpadów. Cena zależy przede wszystkim od oddalenia wysypiska. Jeśli znajduje się ono w odległości do 5 km, wówczas cena usługi będzie się wahała pomiędzy 40 a 90 zł/m3 odpadów. Koszt może wzrosnąć w przypadku, gdy wysypisko znajduje się w odległości do 15 km od placu. Orientacyjny cena wywozu wzrośnie wtedy do 90-140 zł/m3.

Przykładowy kosztorys rozbiórki budynku

Koparka kończy rozbiórkę budynku


 

Załóżmy iż nasz budynek jest wykonany z tradycyjnej cegły. Jego stan uniemożliwia odzysk materiałów budowlanych, dlatego decydujemy się na użycie ciężkiego sprzętu. Obiekt posiada wysokość 7m, a jego kubatura to 300 m3.

W tym wypadku wystarczy nam jedynie uzyskanie zezwolenia rozbiórki. Kierownik nie będzie potrzebny co pozwoli na zmniejszenie kosztów rozbiórkowych. Za kompleksową rozbiórkę zapłacimy pomiędzy 13.500 a 25.500 zł. Dodatkowym wydatkiem będzie wywóz gruzu. Zakładamy, że wysypisko znajduje się w odległości maksymalnie 5 km od naszego placu. Z wyburzenia budynku powstanie maksymalnie 100 m3 gruzu (koszt będzie się wahał pomiędzy 4.000 a 9.000 zł).

Uśredniając powyższe ceny możemy przyjąć, iż sumaryczny koszt wyburzenia budynku o kubaturze 300 m3 będzie kosztował około 26.000zł.  Jeśli weźmiemy pod uwagę koszty budowy nowego obiektu, wówczas okaże się iż rozbiórka stanowi jedynie niewielką część kosztów całej inwestycji. Jest to sprzeczne z powszechną opinią mówiącą, iż rozbiórka obiektu może być niemal tak samo kosztowana jak wzniesienie nowej nieruchomości.


 

 

 

 

Wycinka Drzew


 

Witam , oferujemy darmową wycenę wycinki drzew napisz do Nas lub zadzwoń dokonamy wyceny za darmo od ręki i będą Państwo mogli porównać Nas z konkurencją .

Nasza firma oferuje wycinki drzew metodą alpinistyczną , oraz przy pomocy podnośnika koszowego.Wykonujemy usługi
 

- wycinka tradycyjna
-
wycinka drzew trudnych
- wycinka z wykorzystaniem podnośników koszykowych
-
ścinka sekcyjna z zastosowaniem technik alpinistycznych

- wycinka drzew metodą alpinistyczną

- skracanie drzew

- przycinka drzew

- rozdrabnianie gałęzi

- frezowanie pni drzew

- odkupienie drewna po wycince

- przygotowanie terenu pod inwestycje

- koszenie trawy

- usługi leśne

- wycinka drzew pod inwestycje

- odśnieżanie dachów

- wynajem pilarki spalinowej z operatorem

- sprzedaż drewna , drewno kominkowe , drewno opałowe


 


 

Technika alpinistyczna pozwala na wycinkę drzew w miejscach o utrudnionym dostępie, gdzie nie można wykorzystać podnośników. Doskonale sprawdza się w parkach, na cmentarzach, przy liniach energetycznych oraz małych ogrodach.


 

Wykonujemy wycinki drzew trudnych metodą alpinistyczną i tradycyjną na terenie województwa Śląskiego

, oferujemy niskie ceny i profesjonalną realizację zapraszamy do zerknięcia na wycinka drzew cennik . W Naszej ofercie mogą Państwo odszukać wszystkie usługi związane z obsługą terenów zielonych i opieką nad ogrodami.

Możemy rozliczyć wartość drewna wyciętego i obniżyć koszt wycinki, w niektórych przypadkach dopłacamy klientowi .

 

Posiadamy odpowiedni sprzęt :

Posiadamy potencjał kadrowy :

 • Pracownicy z uprawnieniami Pilarz – Drwal 10 osób

 • Pracownicy wysokościowi Pilarz – Alpinista 7 osób

 • Kierownik prac wycinkowych - 2 osoby


 

Nasza firma wykonała wiele specjalistycznych i złożonych projektów polegających na alpinistycznej wycince drzew w miejscach trudno dostępnych takich jak :

 • Cmentarze

 • Parki

 • Drzewa do których nie można dojechać zwyżką

 • Linia energetyczna


 

Nasza firma oferuje niską cenę w porównaniu do konkurencji i szybkość realizacji zlecenia , w większości przypadków realizacja zlecenie odbywa się do 24-godzin.


 

Dobra cena – oferujemy wycinkę za drzewo , w rozliczeniu możemy zabrać drewno co pozwoli zmniejszyć koszty wycinki , oraz zaoszczędzić pieniądze wydane na wycinkę.


 

ZREALIZOWANE ZLECENIA WYCINKI DRZEW :


 

 • Zamówienie sektorowe dla Tauron Dystrybucja ,, Wycinka drzew i krzewów w pasie linii energetycznych SN ( Średniego napięcia ) na kwotę 6 500 000 zł

 • Usługi leśne na terenie Nadleśnictwa Rybnik polegające na pozyskaniu i zrywce drewna , oraz gospodarkę leśną na kwotę 1 256 000 zł

 • Wycinka drzew i krzewów w pasie linii Nn ( niskie napięcie ) na terenie Tauron Dystrybucja S.A. oddział Kędzierzyn - Koźle na kwotę 115 000 zł

 • Wycinka 115 drzew metodą Alpinistyczną dla kopalni Rydułtowy - Anna drzewa znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie linii energetycznej zasilającej szyby kopalni wartość zlecenia 85 700 zł

 • Nasadzenia drzew i krzewów wraz z zabezpieczeniem upraw inaczej emaliowanie na terenie całego Nadleśnictwa Strzelce Opolskie na kwotę 165 000 zł

 • Wycinka drzew pod inwestycję na terenie Hałdy węglowej dla Kopalni Murcki Staszic w pobliżu Katowic na łączną kwotę 186 000 zł


 

UPRAWNIENIA :


 

 • ENERGETYCZNE uprawnienia bez ograniczeń napięć E i D ( Dozór )

 • PILARZ DRWAL uprawnienia na wszystkie urządzenia spalinowe wyposażone w łańcuch tnący , oraz kosy spalinowe bez ograniczeń mocy

 • UPRAWA UPRAW LEŚNYCH uprawnienia pozwalające prowadzić pracę z zakresu gospodarki leśnej , sadzenie drzew , koszenie upraw , grodzenie , zabezpieczanie przed zwierzyną

 • Aspekty prawne z zakresu wycinki drzew w pasie linii energetycznych


 

CENNIK WYCINKI DRZEW :


 

 • Wycinka drzew metodą tradycyjną od 40 zł – 150 zł

 • Wycinka drzew metodą Alpinistyczną od 150 zł – 400 zł ( dopłaty przy utrudnieniach )

 • Sprzątanie gałęzi 30 zł za metr przestrzenny gałęzi

 • Wycinka za drzewo wykonujemy wycinkę rozliczając wartość drewna

 •  

 

Wyburzenia i rozbiórka Radlin - gdzie dojeżdżamy do 50 km

Logo Firmy
21 listopada 2016
Wycinka drzew